Media o nas

Nowa ustawa o prawach konsumentów : Czy e-sprzedawca będzie musiał mieć dwa regulaminy?

(...) "Nie będzie trzeba na przykład dołączać do każdej paczki papierowego wyciągu informacyjnego z danymi transakcji - sprzedawca będzie mógł wysłać go drogą mailową. Jeśli jednak tego nie zrobi, to konsument będzie mógł odstąpić od umowy bez podawania przyczyny nawet w ciągu 12 miesięcy - tłumaczy Maciej Chwaliński z serwisu prawnego Prawoecommerce.pl".

Zawarcie umowy sprzedaży przez telefon będzie trudniejsze

(...) "Niestety, ale najprawdopodobniej nowe wymogi zaowocują zmniejszeniem liczby umów zawartych przez telefon. Przepisy z jednej strony mają chronić konsumentów i to się zgadza - jasne i utrwalone przedstawienie oferty wyeliminuje niejasności i niedopowiedzenia, ale z drugiej strony sprzedawca straci jeden z głównych atutów sprzedaży przez telefon, czyli możliwość szybkiego zawarcia umowy sprzedaży - ocenia Rafał Bugajski manager serwisu PrawoEcommerce.pl".

Co dalej z e-handlem? Branża internetowa walczy o swoje interesy

(...) "Dyrektywa UE nakazuje krajom członkowskim ujednolicenie przepisów o handlu w internecie. Polska przygotowuje w związku z tym nową ustawę. Daje ona wiele udogodnień konsumentom, ale firmy mogą mieć z nią kłopot...".

Nowa ustawa o prawach konsumenta

(...) "Grzywna będzie mogła zostać nałożona na sprzedawcę za niespełnienie wymogów informacyjnych wobec konsumenta, czyli np. wtedy, gdy nie poinformuje o możliwości zwrotu towaru lub o szczegółach transakcji tłumaczy Rafał Bugajski z serwisu PrawoEcommerce.pl".

Nowa ustawa konsumencka budzi wątpliwości

(...) "Spotkaliśmy się z pytaniem od jednego ze sprzedawców, kto odpowiada za uszkodzenie powstałe w transporcie w sytuacji, kiedy konsument odstępuje od umowy sprzedaży i odsyła towar sprzedawcy. W przypadku przesyłki w pierwszą stronę nie ma wątpliwości – odpowiedzialność za przesyłkę do momentu jej wydania konsumentowi lub wskazanej przez niego osobie ponosi sprzedawca."

cyfrowe-wątpliwości-przedsiębiorców-1019x1024

nowe-kary-uderza-w-sprzedawcow-ukrywajacych-informacje-986x1024