Ostatnio przedstawiliśmy obowiązki informacyjne, które nałożył na Ciebie ustawodawca. Przeanalizowaliśmy także sankcje, przewidziane w ustawach, za niedopełnienie tych obowiązków.

Z uwagi na dotkliwość tych sankcji polecamy zlecić wyspecjalizowanemu podmiotowi audyt Twojego sklepu. Jak to się ma do siebie? Audyt sklepu internetowego a obowiązki informacyjne? Dzięki weryfikacji regulaminu Twojego e-sklepu masz szansę dowiedzieć się, czy działasz w 100% bezpiecznie i legalnie i czy nie łamiesz praw konsumenta. Czym dokładnie jest audyt i w czym może się przydać? Sprawdź poniżej.

Audyt sklepu polega na wnikliwej analizie regulaminu, wskazaniu zapisów, które mogą zostać uznane za klauzule niedozwolone i uchybień od obowiązków informacyjnych wraz z podaniem wskazówek i przykładów prawidłowego formułowania regulaminu. Audyt obejmuje także sprawdzenie treści samego sklepu internetowego, m.in. treści zakładek, sprawdzenie opisów produktów oraz procesu składania zamówienia.

Sprzedawco, pamiętaj, że choć audyt sklepu może wiązać się z odpłatnością, to przeprowadzony rzetelnie uchroni Cię przed jeszcze większymi kosztami w przyszłości.

[notice]Lekarze twierdzą, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Nasi prawnicy uważają podobnie, dlatego jeśli pragnąłbyś skorzystać z ich wiedzy, to skontaktuj się z nami.[/notice]

Czy prowadzisz sklep internetowy?

 

Czy sprzedajesz produkty online lub na Allegro?

Zapisz się na newsletter prawny!

 

Otrzymasz bezpłatnie poradniki, porady prawne

i będziesz na bieżąco ze zmianami w prawie.

Dziękujemy :)

 

Sprawdź teraz swoją skrzynkę email

(również folder - spam)

 

 

Wysłaliśmy Tobie 3 bonusy:

1) voucher na bezpłatną 10 minutową konsultację prawną

2) kupon 100 zł na nasze usługi prawnika

2) profesjonalne wzory pism dla sprzedawcy

Bezpłatna pomoc przy Twojej reklamacji na grupie Facebook

 

Kliknij i dołącz teraz do grupy!